CBGa

Kyselina kanabigerolová (CBGA) je jedným z viac ako 140 kanabinoidov prítomných v rastline konope. Mnohí hovoria o kanabinoidoch CBGa ako o „matke všetkých fytokanabinoidov“. Je to v podstate základná zlúčenina rastliny konope, jeden z veľmi základných stavebných kameňov, z ktorých pochádzajú všetky kanabinoidy. CBGA sa rozkladá na ďalšie molekuly, vrátane kyseliny kanabidiolovej (CBDA), kyseliny tetrahydrokanabinolovej (THCA) a kyseliny kanabichromenovej (CBCA). A čo viac, CBGA je to, čo je známe ako kyslý prekurzor CBG, čo znamená, že CBGA sa za správnych podmienok premieňa na CBG – zvyčajne teplom a/alebo slnečným žiarením.

Kanabinoidy

focus sticker 3

CBGA je totiž na vrchole kaskádové reakcie, keďže vytvára tri hlavné kanabinoidné línie:

– THCA (tetrahydrokanabinolová kyselina)
– CBDA (kyselina kanabidiolová)
– CBCA (kyselina kanabichromenová)

Z týchto kyselín sa potom stáva THC, CBD či CBC. CBGA sa dokáže “pretvoriť” aj na CBG, ale primárne ťahá skôr k THC či CBD.

 

O existencii CBG (kanabigerolu) sa vie už vyše 50 rokov. Izraelskí vedci boli prvými, ktorí tento kananabinoid oddelili. O tridsať rokov neskôr ich nasledovali japonskí vedci s ich objavom, že CBGA je jeho “rodičom”. Aj napriek dlhú históriu ale nebolo CBGA podrobené toľkých výskumom.

Veľká časť experimentov s CBGA sa týkala dlhodobej produkcie THCA pre farmaceutické a výskumné potreby. Presnejšie sa tieto výskumy zameriavali na mechanizmus premeny CBGA na THCA.

Kalifornský vedecký tím tento rok zverejnil prácu týkajúcu sa kompletná syntézy kanabinoidov, kde sa objavilo aj CBGA.

Hoci bolo vykonané veľmi malé množstvo výskumov, ktoré sa týkali zdravotných prínosov, tak predbežné štúdie naznačujú potencionálny výhody.

Kardiovaskulárne ochorenia

CBGA by mohlo pomôcť diabetikom zvládať niektoré komplikácie a komorbidity, ktoré sa spájajú s touto chorobou (napr. kardiovaskulárne ochorenia). Počas výskumu CBGA, ktorý prebiehal v skúmavke sa zistilo, že dokáže perfektne potlačiť enzým menom aldóza reduktáza, ktorý je hlavným “tvoriacich” oxidačného stresu, ktorý vedie k srdcovým a ďalším problémom.

Syntetické látky potláčajúce tento enzým spôsobujú veľa vedľajších účinkov, takže by liek z CBGA mohol byť veľmi prospešný.

Metabolické poruchy

Ďalšie vedecký tím objavil v CBGA potenciál pomôcť s ostatnými metabolickými poruchami. Tohtoročná štúdia in silico (počítačová simulácia) bola vytvorená, aby sme sa pozreli na to, akú úlohu hrá CBGA v aktivácii receptorov proliferátorom peroxizómov (PPARs), ktoré regulujú metabolizmus. Ak PPAR nefunguje správne, tak si ľudia vybudujú choroby: cukrovku, vysoký cholesterol alebo poruchy lipidového metabolizmu. Štúdia dokazuje, že CBGA dokáže prebudiť PPAR receptory, čím stimuluje lipidový metabolizmus. Je ale potrebné uskutočniť viac testov na ľuďoch a pokusných zvieratách.

Rakovina hrubého čreva

CBGA by sa časom mohlo stať zásadným bojovníkom proti tretiemu najčastejšiemu typu rakoviny a to je rakovina hrubého čreva. Jedná sa o štvrtého zabijaka, čo sa týka úmrtí spojených s rakovinou.Vedci sa zamerali na cytotoxické účinky CBGA a zistili, že nielenže táto látka ničí bunky spôsobujúce rakovinu hrubého čreva, ale navyše nedovolí, aby rakovina vypukla a uzavrie celý obeh týchto buniek.

Hoci je potrebné viac výskumov, tak sú už teraz vedci presvedčení, že sa CBGA dokáže účinne zamerať nielen na tieto rakovinotvorné bunky, ale navyše poskytuje aj prevenciu pred rastom a proliferáciou polypov. Ak sa polypy nelieči, tak prerastajú v karcinómy.

KÚPTE SI CBGa ONLINE OD CANNAEXPRESS EŠTE DNES

V CannaExpress sa Vám snažíme poskytnúť nové skúsenosti s kanabisom tým, že ponúkame prístup ku kvalitným produktom, vyrobených z rôznych kanabinoidov. Náš tovar pochádza zo 100% legálneho a 100% organického konope, aby sme viacerým zákazníkom poskytli možnosť vyskúšať si nové a vzrušujúce rekreačné produkty.

Naše produkty sú určené len na zberateľské účely a nie sú určené na konzumáciu alebo fajčenie. Všetky informácie su z verejne dostupných zdrojov a informácie ohľadom tipov, dávkovania, efektov a zdravotných benefitov čerpáme z vedeckých štúdií alebo od zahraničných uživateľov, a teda štátov kde sú tieto látky povolene na konzumáciu a fajčenie/inhaláciu!

Updating…
  • No products in the cart.