HHCP

HHC-P alebo HHCP je skratka pre hexahydrocanabiphorol. HHCP je vo svojej čistej forme viskózny olej, zvyčajne svetlo žltý až jantárový. Je vizuálne identický napríklad s HHC. Odlišuje sa od nej v alkylovom reťazci, ktorý obsahuje ďalšie dve molekuly uhlíka. Štúdie preukázali, že zvýšená dĺžka alkylového reťazca v THC-P vedie k výrazne vyššej účinnosti v porovnaní s Delta 9 THC. Túto vlastnosť je možné analogicky aplikovať aj na HHC-P a HHC.

Kanabinoidy

thcp-3

HHCP je 33-krát účinnejší ako HHC – s týmto vyhlásením sa určite stretnete čoskoro, nielen na internete.

Najprv však objasnite rozdiely v skutočnosti v porovnaní s inými kanabinoidmi a čo toto vyhlásenie skutočne znamená. 

Môžeme povedať, že HHC-P je 33-krát účinnejší ako HHC. Toto sa preukázalo v klinických skúškach THC-P u potkanov. V tejto štúdii sa zistilo, že THC-P má 33-krát lepšiu interakciu so systémom endokanabinoidov potkanov v porovnaní s Delta 9 THC. Táto vlastnosť môže opäť súvisieť s analogickým vzťahom medzi HHC a HHC-P. V praxi to znamená, že interakcia HHC-P s ľudským endokanabinoidným systémom a jeho receptormi je 33-krát účinnejšia / účinnejšia ako porovnávaná HHC. To však neznamená, že je 33-krát silnejšia (, pokiaľ ide o výsledný účinok ). 

Účinok každého kanabinoidu je špecifický nielen silou jeho účinku, ale aj tým, ako ovplyvňuje telo a myseľ. Je to však vždy subjektívna záležitosť. Účinky sa môžu v jednotlivých používateľoch dokonca veľmi líšiť. Zahraniční používatelia porovnávajúci HHC-P s Delta 9 THC opisujú účinokzvyčajne ako „až 10-krát silnejší“”. Je potrebné poznamenať, že ide o individuálne vnímanie. Účinok je subjektívny v rámci každého jednotlivca. Ďalšou skutočnosťou je, že obsah HHCP v produktoch je len niekoľko percent kvôli svojej vysokej účinnosti. Môžeme s istotou povedať, že HHC-P je niekoľkokrát účinnejší ako HHC.

Účinok tejto zlúčeniny je zvyčajne významne oneskorený v porovnaní s HHC. Účinok začína byť viditeľný asi po 30 – 45 minútach. Opäť je to individuálna záležitosť, takže čas príchodu sa môže líšiť. Niektoré môžu mať kratšie alebo dlhšie oneskorenia.

Zahraniční používatelia opisujú pocity relaxácie, zvýšenej chuti do jedla a eufórie. Účinok je významne dlhší v porovnaní s inými kanabinoidmi. HHCP má dlhší polčas ako HHC, čo znamená, že zostáva aktívny v tele dva až tri mesiace. Emocionálny účinok môže trvať až 24 hodín pri vysokých dávkach. Pri nižšom dávkovaní je účinok zrejmý počas niekoľkých hodín. Aj v tomto prípade to závisí od mnohých okolností, ako sú: individualita používateľa a jeho tolerancie, obsah HHCP vo výrobku, kvalita extraktu HHCP, celkové množstvo intoxikácie atď.

V Spojených štátoch je HHCP populárny pre svoje lekárske a rekreačné účely. Aj keď zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne výsledky klinických skúšok HHC-P, jeho potenciál sa vníma ako veľký. Je to hlavne kvôli dlhodobému a silnému účinku. HHC-P je veľmi účinný pri zmierňovaní bolesti a liečbe zápalu. Všetky náznaky naznačujú, že HHC-P by mal byť v rámci týchto vlastností účinnejší, napríklad v porovnaní s Delta 9 THC.

Rovnako ako HHC, HHC-P vo výrobe pozostáva z dvoch izomérov 9R a 9S. Analogia s týmito zlúčeninami je rovnaká ako pri HHC. Izomer 9R je psychoaktívny a 9S nie.

Zahraniční používatelia HHC-P opisujú silný pocit eufórie, ako kedy zažili s akýmkoľvek iným kanabinoidom. Niektorí to porovnávajú s Delta 9 THC, pre iných je to výrazne silnejšie. Opisujú tiež účinok ako trvanlivý v porovnaní s inými kanabinoidmi.

HHC-P môže pomôcť pri silnej úzkosti, bolesti a nespavosti. Pri vysokých dávkach sa účinky prejavujú počas výrazne dlhšieho časového obdobia, čo môže byť pri týchto účinkoch prospešné.

Okrem pocitu eufórie používatelia hlásia silný spech tela, ktorý môže byť intenzívne relaxačný s pocitom fyzickej relaxácie. Medzi účinky, ktoré používatelia opisujú, patria napríklad:

 • Silná mentálna a fyzická skúsenosť
 • Upokojujúce a relaxačné vlastnosti
 • Anxiolytické vlastnosti
 • Pocity šťastia
 • Lepšia nálada
 • Reliéf bolesti

Podľa súčasného vyhlásenia ministerstva zdravotníctva HHC-P nie je na zozname zakázaných látok. HHCP nie je technicky zlúčeninou THC, takže v súčasnosti nie je právne obmedzená alebo zakázaná. Podľa českého práva sú výrobky HHCP výrobkami technického konope, na ktoré sa vzťahuje legislatívny limit na Slovensku do 0,3 a v Česku až do 1% pre úroveň THC. Tieto výrobky však nie sú určené na fajčenie alebo inú spotrebu!

HHC-P sa vyrába zosilnením uhlíkového bočného reťazca HHC. Uhlíková štruktúra umožňuje kanabinoidom interagovať s receptormi CB1. Posilnenie uhlíkového reťazca zvyšuje schopnosť kanabinoidu viazať sa na tieto receptory.

V praxi hexahydrokanabiforol vyrába izomerizačným procesom. Týmto spôsobom môžu byť kanabidiolové molekuly ( CBD ) v tomto prípade HHC-P prekonfigurované na iný kanabinoid –.

Môžeme porovnávať bezpečnostný profil HHC-P s THC-P. Oba tieto kanabinoidy sú novoobjavené, takže nie je príliš veľa štúdií. Obidve sú vysoko účinné, a preto môžu byť aj rizikovejšie. Je potrebné poznamenať, že THC-P sa vyskytuje prirodzene iba v malých koncentráciách.

V malých dávkach je účinok HHCP v porovnaní s inými psychoaktívnymi kanabinoidmi podobný, zvyčajne sa hodnotí ako významne účinnejší. To prináša nielen intenzívnejší psychoaktívny účinok a účinnejšie farmaceutické vlastnosti, ale aj hrozbu vedľajších účinkov. Rovnako ako iné kanabinoidy, aj HHC-P môže u niekoho spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky, ako napríklad:

 • Červené oči
 • Suché ústa
 • Rýchly tlkot srdca
 • zmätok
 • závraty
 • úzkosť
 • nespavosť
 • paranoja
 • Zvýšená chuť do jedla

S rastúcou intoxikáciou sú tieto riziká väčšie.

Je potrebné znovu poznamenať, že HHC-P ešte nebol riadne klinicky testovaný a vyšetrený. Preto nemôžeme vylúčiť ďalšie vedľajšie účinky, ktoré ešte neboli identifikované. Z dôvodu dlhšieho trvania účinku môžu tieto vedľajšie účinky pretrvávať dlhšie ako iné typy kanabinoidov.

Ďalším možným rizikom HHCP je jeho výroba. Kvalita kanabinoidov je veľmi dôležitá a najmä pre polosyntetické varianty. Preto odporúčame nakupovať výrobky HHCP určené na laboratórne testovanie iba z osvedčených zdrojov.

energy-stick

KÚPTE SI HHC-P ONLINE OD CANNAEXPRESS EŠTE DNES

V CannaExpress sa Vám snažíme poskytnúť nové skúsenosti s kanabisom tým, že ponúkame prístup ku kvalitným produktom, vyrobených z rôznych kanabinoidov. Náš tovar pochádza zo 100% legálneho a 100% organického konope, aby sme viacerým zákazníkom poskytli možnosť vyskúšať si nové a vzrušujúce rekreačné produkty.

Naše produkty sú určené len na zberateľské účely a nie sú určené na konzumáciu alebo fajčenie. Všetky informácie su z verejne dostupných zdrojov a informácie ohľadom tipov, dávkovania, efektov a zdravotných benefitov čerpáme z vedeckých štúdií alebo od zahraničných uživateľov, a teda štátov kde sú tieto látky povolene na konzumáciu a fajčenie/inhaláciu!

Updating…
 • No products in the cart.